Денят на Земята в нашето училище: С мисъл за утрешния ден!

На 22 април в СУ „Иван Вазов“ – гр. Мездра отбелязахме Световния ден на Земята с информационна кампания в начален етап и открит урок в IV а клас.
Разлепихме информационни табла и постери с практически съвети как да пазим природата чиста и страхотни идеи как да отбележим този ден. Научихме защо е важно да събираме отпадъците разделно, да пестим водата и енергията, и да ценим нашата планета Земя. Основната цел на това събитие е екологичното възпитание да започва от най-ранна възраст. Вярваме, че малките стъпки на нашите ученици днес, ще доведат до голяма промяна за планетата утре!
Благодаря на колегите и на малките природолюбители за гостоприемството!