Ученици от СУ „Иван Вазов“ – Мездра тръгнаха по стъпките на Ботевата чета

Жив е той, жив е!
Днес 27.05.2026 г.,  20 ученици от СУ „Иван Вазов“ – Мездра, заедно със своите ръководители Асенка Цветина и Николай Лозанов, поемат по стъпките на Ботев. Заредени с дух, вяра и родолюбие, те тръгват по свещения път към Околчица, за да отдадат почит на героите, жертвали живота си за свободата на България.

С гордост в сърцата и с мисъл за подвига на Христо Ботев и неговите четници, младите родолюбци ще преминат по маршрута, превърнал се в символ на памет, сила и национално достойнство. За тях това не е просто поход, а урок по история, смелост и любов към Родината.
Нека духът на Ботев ги води, да им дава сили и вдъхновение по пътя, а споменът за героите да остане жив в сърцата им! 🇧🇬